MO rugs Sandra-Figuerola-1

Sandra Figuerola

Absolwentka wydziału sztuk pięknych San Carlos w Walencji. Jej prace zostały opublikowane w śwaitowych czasopismach projektowych i książkach. Uczestniczyła również w licznych wystawach, w tym: Perspectives of Spanish Design, Design Museum, Londyn (1990).

MO rugs Nani-Marquina

Nani Marquina

Założycielka firmy Nanimarquina, która posiadała jeden wyraźny cel by projektować unikalne i zaskakujące, ręcznie tkane dywany.

MO rugs Maciej-zień-1

Maciej Zień

Maciej Zień to projektant, który ma na swoim koncie wiele znaczących nagród m.in. Złotą Nitkę, Złoty Wieszak, tytuł Najbardziej Wpływowego Mężczyzny Gentlemana oraz Osobowość Roku. W 2014 roku, jako jedyny projektant, Maciej Zień znalazł się na prestiżowej liście najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu magazynu Forbes.

MO rugs Patricia-Urquiola

Patricia Urquiola

Patricia Urquiola - współczesna architekt. Posiada własne studio w Mediolanie, zajmujące się wzornictwem, instalacjami i architekturą. Obecnie pracuje dla firm B&B Italia, Driade, Alessi, Cassina i Moroso. Wystawiała swoje prace podczas Światowych Dni Innowacji w Poznaniu w 2009 roku.

MO rugs Elisa-Padrón

Elisa Padrón

Elisa Padrón - jej szczególna wrażliwość na projektowanie produktu sprawia, że nawet najbardziej złożony proces twórczy jest prosty. Z niestrudzoną dbałością o szczegóły, Elisa wykazuje głęboką znajomość koloru, podkreślając jednocześnie piękno prostoty. Kieruje wewnętrznym zespołem projektowym w nanimarquina, tworząc własne kolekcje, a także towarzysząc zewnętrznym projektantom podczas całego procesu produkcji.

MO rugs Ariadna-Miquel

Ariadna Miquel

Ariadna jest absolwentką wzornictwa przemysłowego w Elisava Barcelona School of Design. Jej dywan rowerowy, zaprojektowany wspólnie z Nanimarquiną, jest częścią stałej kolekcji Muzeum Designu w Barcelonie.

MO rugs Charlotte-Lancelot

Charlotte Lancelot

Studiowała na wydziale przemysłowym Ecole Nationale des Arts Visuels de la Cambre w Brukseli, gdzie ukończyła z wyróżnieniem w 2003 r.W 2012 roku podjęła współpracę z Ganem i zaprezentowała swoją kolekcję „Canevas” wykonaną z obszernych filcowych ściegów krzyżowych. W 2015 roku wydała drugą kompletną kolekcję „Silaï”.

MO rugs Diego-Fortunato

Diego Fortunato

Diego Fortunato to artysta i projektant znany ze swojej zdolności do zmiany naszego postrzegania i czerpania przyjemności zarówno z przestrzeni, jak i rzeczywistości.

MO rugs Sybilla

Sybilla

Urodzona w Nowym Jorku Sybilla rozpoczęła międzynarodową karierę w 1987 roku od swojego pierwszego pokazu mody w Mediolanie, gdzie odniosła ogromny sukces. Jej kolekcje dystrybuowane są głównie w Japonii, odznaczają się elegancją i zmysłowością.

MO rugs Begüm-Cana-Özgür-

Begüm Cana Özgür

Urodzona w 1989 roku turecka projektantka Begüm Cana Özgür otrzymała tytuł magistra w Cranbrook Academy of Art w USA. Prace Cany łączą design, sztukę i rzemiosło. Bawi się materiałami i istniejącymi technikami, aby w pełni zrozumieć ich potencjał.

MO rugs Alejandra-Gandía-Blasco-Lloret-

Alejandra Gandía-Blasco Lloret

Od zawsze interesowała się kulturą i naukami humanistycznymi, a po pokazaniu swojej pracy na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych, dołączyła do GANDIABLASCO w 2012 roku. Obecnie pełni funkcję asystenta dyrektora ds. Kreatywności i komunikacji, realizując koncepcję sztuki i designu jako ściśle związaną z codziennym życiem.

MO rugs Borja-García

Borja García

Urodzony w 1980 r. W Walencji, gdzie studiował informatykę w zakresie wzornictwa przemysłowego na uniwersytecie Cardenal Herrera-CEU i współpracuje z różnymi lokalnymi studiami. Stworzył min kolekcję "Raw" dla Gan.

MO rugs Odosdesign

Odosdesign

Luis Calabuig, María Mengual i Ana Segovia ukończyli studia z wzornictwa przemysłowego na UPV w Walencji w 2001 roku. Założyli Odosdesign w 2005 roku.
Ich praca opiera się na wspólnym poszukiwaniu nowych podstaw oraz połączeniu funkcjonalności, kreatywności i estetyki, chcąc tym samym zaoferować klientom niestandardowe rozwiązania.

MO rugs Eduardo-Chillida-

Eduardo Chillida

Jeden z czołowych przedstawicieli abstrakcji w rzeźbie XX wieku. Znany z dzieł, w których łączył architekturę z rzeźbą. Integrował swoją sztukę z otaczającym ją krajobrazem, tak aby podkreślała ona siłę przyrody.

MO rugs Ronan-Erwan-Bouroullec

Ronan & Erwan Bouroullec

Ronan i Erwan Bouroullec są braćmi i projektantami z Paryża. Pracują razem od ponad 15 lat, a ich odrębne osobowości stanowią dla nich wyzwanie. Projekty Ronana i Erwana Bouroulleca należą do stałych kolekcji wybranych międzynarodowych muzeów, takich jak min. Narodowe Muzeum Sztuki Nowoczesnej - Centre Pompidou i Muzeum Sztuk Dekoracyjnych w Paryżu.

MO rugs Ron-Arad

Ron Arad

Ron Arad to izraelski projektant, artysta, architekt. Jest autorem m.in. projektu krzesła Well tempered chair. Współpracował z designerską firmą Alessi. W 2010 otwarto w Izraelu pierwsze muzeum jego projektu – Holon Design Museum.

MO rugs Mathias-Hahn

Mathias Hahn

Urodzony w Niemczech projektant Mathias Hahn pracuje i mieszka w Londynie, gdzie w 2006 roku założył studio projektowe Mathias Hahn. Jego prace były prezentowane na wielu międzynarodowych wystawach, są reprezentowane w stałych kolekcjach muzealnych i otrzymały wiele międzynarodowych nagród.

MO rugs Javier-Tortosa

Javier Tortosa

Pasjonuje się projektowaniem i żarliwym pragnieniem zmian. Jego życie zawodowe jako projektanta podlega ciągłej ewolucji i coraz bardziej nadaje się na świat artystyczny.

MO rugs Enblanc

Enblanc

Paula Aloy i José Aranda tworzą razem studio Enblanc, które realizuje projekty z zakresu projektowania przemysłowego, grafiki i projektowania przestrzeni. Projekty, które opracowują i udostępniają, mają globalne podejście, zawsze poszukując praktycznych, prostych i spójnych rozwiązań dla swoich klientów.

MO rugs Dienke-Dekker

Dienke Dekker

Dienke Dekker to debiutująca projektantka, która w swojej ofercie posiada kolekcję Waan stworzoną dla Gan.

MO rugs Raw-Color

Raw Color

Raw Color to współpraca projektantów Christoph Brach i Daniera ter Haar. Ich praca odzwierciedla wyrafinowane traktowanie materiału poprzez połączenie dziedzin fotografii i projektowania graficznego.

MO rugs front

Front

Sofia Lagerkvist i Anna Lindgren są członkami szwedzkiej grupy projektowej Front.
Ich prace opierają się na wspólnych dyskusjach, eksploracjach i eksperymentach.

MO rugs José-A.-Gandía-Blasco-Canales

José A. Gandía-Blasco Canales

José A. jest dyrektorem artystycznym - zaprojektował on dużą część kolekcji mebli i tekstyliów, które są dziś komercjalizowane przez GANDIA BLASCO na całym świecie.

MO rugs NaoTamura

Nao Tamura

Nao Tamura to projektantka w najnowocześniejszych kategoriach. Unikalne rozwiązania Nao Tamura to coś więcej niż tylko design i równowaga między innowacją a pięknem.

MO rugs Milton-Glaser

Milton Glaser

Milton Glaser jest jednym z najbardziej znanych grafików w Stanach Zjednoczonych. Płodny ilustrator i projektant, znany ze swoich projektów płyt CD i książek, plakatów i logo, w tym kultowego I love (serca) New York.

MO rugs Studio-Tord-Boontje

Studio Tord Boontje

Prace wykonane w Studio Tord Boontje wynikają z przekonania, że modernizm nie oznacza minimalizmu, że współczesność nie porzuca tradycji, a technologia nie porzuca ludzi i zmysłów.

MO rugs Héctor-Serrano

Héctor Serrano

Założyciel biura projektowego Héctor Serrano Studio założonego w Londynie w 2000 roku. Jego projekty łączą innowację z komunikacją rodzinnych pomysłów w niecodzienny i pomysłowy sposób.

MO rugs Neri-Hu

Neri & Hu

Lyndon Neri i Rossana Hu są partnerami i założycielami Neri & Hu Design and Research Office. Zaprojektowali produkty dla takich marek, jak Agape, Arflex, Artemide, Classicon, Concrete LCDA, Fritz Hansen, Gandia Blasco, JIA, LEMA, MOOOI, Nanimarquina, Offecct, Parachilna, Poltrona Frau, Porro, Stellar Prace.

MO rugs Cristian-Zuzunaga-

Cristian Zuzunaga

Założyciel i dyrektor kreatywny Zuzunaga. Jest projektantem i praktykującym artystą, który współpracował z wieloma wiodącymi na świecie markami muzeów, wnętrz i stylów życia.

MO rugs Mapi-Millet

Mapi Millet

Obecny dyrektor kreatywny GAN. Specjalizuje się w projektowaniu wnętrz, jej doświadczenie z trendami projektowymi skłoniło ją do ekspansji marki wewnętrznej Gandia Blasco w GAN.

MO rugs Nendo-1

Nendo

Projektant współpracujący z marką Gan. Posiada własne kolekcję pod nazwami "Dragonfly" oraz "Aram".

MO rugs Jonathan-Levien-1

Jonathan Levien

Doshi Levien to biuro projektowe z siedzibą w Londynie, założone w 2000 roku przez Nipa Doshi i Jonathana Leviena. Pracując w tandemie nad stworzeniem własnego zestawu zasad projektowania, duet dąży do wydobycia głębokiego bogactwa z każdego pomysłu i koncepcji.

MO rugs Nipa-Doshi

Nipa Doshi

Doshi Levien to biuro projektowe z siedzibą w Londynie, założone w 2000 roku przez Nipa Doshi i Jonathana Leviena. Pracując w tandemie nad stworzeniem własnego zestawu zasad projektowania, duet dąży do wydobycia głębokiego bogactwa z każdego pomysłu i koncepcji.

MO rugs Jaime-Hayon

Jaime Hayon

Urodzony w Madrycie w 1974 roku, Jaime Hayón ma jedną z najbardziej błyszczących karier we współczesnym designie. W 2004 roku zdecydował się na samodzielną działalność, osiedlając się w Barcelonie jednocześnie prezentując swoje bardziej osobiste prace w galeriach sztuki.

MO rugs Xano-Armenter

Xano Armenter

Urodzony w Las Palmas w katalońskiej rodzinie, Armenter studiował projektowanie graficzne i sztukę w Escola Eina w Barcelonie. Artysta szuka inspiracji dla katalońskiego nieformalizmu, rodzącego się lokalnego konceptualizmu i popu.

MO rugs Javier-Mariscal1

Javier Mariscal

Od lat 70. XX wieku, kiedy podniósł ołówek, aby zarabiać na życie, karierę Javiera Mariscala cechuje „twórcze nietrzymanie moczu” oraz potrzeba wyrażania siebie poprzez różnorodne dyscypliny artystyczne lub nie.

MO rugs Martí-Guixé

Martí Guixé

Wyszkolony w Barcelonie i Mediolanie jako projektant wnętrz i przemysłu, jego niekonwencjonalna wizja tworzy pomysły, które wywołują genialną prostotę i ciekawość. Jako projektant zaczyna wystawiać swoje prace w 1997 r., które symbolizują poszukiwanie nowych systemów produktów oraz wprowadzenie wzornictwa w gastronomii.

MO rugs scar-Tusquets-Blanca

Óscar Tusquets Blanca

Z zawodu architekt, projektant z adaptacji, malarz z powołania i pisarz z potrzeby, Oscar Tusquets Blanca jest prototypem wszechstronnego artysty, którego specjalizacja zanika w współczesnym świecie.

MO rugs Sebastien-Cordoleani1

Sebastien Cordoleani

Sébastien Cordoleani to francuski projektant, urodzony w 1978 roku, który mieszka i pracuje w Barcelonie, Aix-en-Provence i Paryżu. W 2006 roku zaczął współpracować z Frankiem Fontaną, a następnie założył własne studio w 2010 roku.

MO rugs PierreCardin

Pierre Cardin

Popularny projektant, znany z awangardowego stylu, preferuje geometryczne kształty i motywy. Jego marka została stworzona w 1950 roku na poddaszu przy 10 de la rue Richepanse. Po to by w 1952 roku powstała pierwsza kolekcja, która rozsławiła markę na cały świat.

MO rugs Christian-Lacroix

Christian Lacroix

Studiował historię sztuki. Zawodowo projektowaniem zajmuje się od lat 80. W 1981 rozpoczął pracę u Patou. W roku 1987 założył własny dom mody. W latach 2002–2005 był dyrektorem artystycznym we włoskim domu mody Emilio Pucci. Zaprojektował wiele sukien dla hollywoodzkich sław.