W salonie i sypialni stwarza przytulny nastrój. Przyjemnie stąpać po nim bosymi stopami, a jego kolory upiększają domowe pielesze. Dywan wciąż jest chętnie kupowanym elementem do mieszkań. Przeobrażeniom ulegają jednak trendy we wzornictwie, kolorystyce czy technice wytwarzania kilimów. Co jest popularne w tym roku? Dywany szare? A może kobierce w żywych barwach? Zapraszamy do lektury!

Beżowy dywan, czyli barwy ziemi wciąż na czasie

Powrót do natury, czyli czerpanie z rozwiązań, inspirowanych otaczającą przyrodą, przejawia się we wnętrzarstwie na wiele sposobów. Jednym z nich jest stosowanie barw, nieodmiennie kojarzących się z bogactwem naszej planety. Producenci dywanów również podążyli tym tropem. Dlatego właśnie w tym sezonie w sklepach zobaczymy kobierce beżowe, brązowe, czarne, piaskowe i podobne, w neutralnych kolorach. Takie dywany wspaniale wpasowują się w klimat nowoczesnych, minimalistycznych lub skandynawskich wnętrz. W wielu przypadkach ich odcienie uzyskiwane są za pomocą naturalnych barwników.

MO rugs bezowe-dywany

Jeżeli chodzi o motywy dominujące na dywanach, przez ostatnie lata niewiele się zmieniło. Obecnie niekoniecznie trzeba decydować się na jednolity kilim, czyli np. prosty, szary produkt. W ofercie MO Rugs można znaleźć m.in.:

  • propozycje w kwiaty i motywy florystyczne – takie jak np. różowy dywan Florence Broadhurst,
  • nowoczesne kobierce w trójwymiarowe wzory,
  • modele dla miłośników symetrycznych motywów geometrycznych,
  • dywany w pasy,
  • tekstylia we wzór rybiej łuski lub nawiązujące do marokańskich tradycji.

Ponadto oferujemy kolekcję w abstrakcyjne, artystyczne motywy, przypominające dzieła współczesnej sztuki malarskiej. Nie zabrakło tu także asortymentu dla miłośników stylu vintage. Mamy wiele dywanów, przypominających te sprzed lat – inspirowanych tradycyjnymi, perskimi lub starożytnymi kilimami. Obecnie odchodzi się od typowej dla nich czerwieni. Zamiast tego proponujemy jasny szary. Produkt ozdobiony dekoracyjnym medalionem na środku oraz delikatnymi ornamentami dookoła niego.

Tekstura dywanów – jakie kupować?

Niewątpliwie ciekawym trendem jest rezygnacja z jednolitych, gładkich faktur. Płaskie wykładziny dywanowe obecnie nie cieszą się aż taką popularnością jak jeszcze kilkanaście lat temu. Klienci coraz częściej wybierają tzw. produkty patchworkowe, łączące ze sobą kilka tekstur i kolorów. Przykładem może być niebieski dywan, składający się z różnych pod względem wzoru i odcienia barwy prostokątów. W niektórych modelach kobierców poszczególne części wyróżniają się odmienną długością runa.

MO rugs niebieski-dywan-1024x683

Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym są wszelkiego rodzaju ręcznie tkane dywany, w których wyraźnie widoczny jest splot. Niejednokrotnie są one ozdobione frędzlami – i to nie tylko przy krótszych krawędziach. Tego typu kobierce dostępne są w rozmaitych kształtach. W sklepie MO Rugs czeka m.in. asortyment dywanów okrągłych oraz tych o nieregularnych formach. Te ostatnie sprawdzą się szczególnie w modernistycznych pomieszczeniach i polecane są osobom, lubiącym nieszablonowe podejście do aranżacji domowych wnętrz. Warto wtedy rozważyć też czarne dywany, skontrastowane z białym umeblowaniem.

MO rugs czarne-dywany-1024x683

Kupując tekstylia na podłogę do swojego domu, można kierować się wieloma czynnikami. Spójność z całością aranżacji, bieżące trendy, zamiłowanie do ekologicznych rozwiązań… Ważne, by nowy dywan podobał się wszystkim domownikom. Znaczenie ma jego trwałość – dobrze, aby pełnił swoją funkcję przez co najmniej kilka sezonów. My polecamy produkty znanych i cenionych marek – dostępne w naszym sklepie internetowym. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem!

Dodaj komentarz