Dywany na ścianę

W tej kategorii znajdziesz tapiserię, czyli dywany na ścianę. Jest to rodzaj dekoracji, który w latach 80. i 90. XX wieku cieszył się w Polsce bardzo dużą popularnością. Przedstawiamy bogatą kolekcję modeli, które na nowo zaczynają podbijać serca rodzimych i zagranicznych dekoratorów wnętrz!

Ojczyzną tapiserii jest Persja. To właśnie stamtąd ten oryginalny sposób dekorowania pomieszczeń przybył do Europy na przełomie XV i XVI wieku, z miejsca stając się synonimem luksusu. Duży wpływ na popularyzację tego rozwiązania w naszym kraju już w czasach najnowszych miały natomiast trendy przychodzące z ZSSR, gdzie dywan na ścianie pełnił nie tylko funkcję ozdobną, lecz także użytkową, izolując od zimna i wyciszając pomieszczenie. Obecnie najważniejszy jest oczywiście pierwszy z wymienionych aspektów.

W sklepie internetowym MO rugs dostępne są dywany na ścianę w wielu wariantach. Wszystkie modele mogą mieć wszyte specjalne zawieszki, dzięki czemu są gotowe do powieszenia. W sprzedaży mamy produkty o wielkości zbliżonej do dużego obrazu, charakteryzujące się zróżnicowanym, efektownym dekorem. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w niemalże we wszystkich stylach wykończenia – dywan tego typu warto wykorzystać zwłaszcza w koncepcji nowoczesnej, loftowej, skandynawskiej, klasycznej bądź eklektycznej. Oferowane wyroby pochodzą z najlepszych światowych tkalni i wykonane są ręcznie ze starannie wyselekcjonowanych, wysokogatunkowych tkanin – wełny bądź jedwabiu. Takie właściwości gwarantują, że każda propozycja z naszego katalogu jest wyjątkowa i niepowtarzalna.

Wyświetlanie 1–60 z 190 wyników

Pokaż sidebar
Dywan Wełniany Nain Persian 104 x 158
Close
5 450.00 

wełna z jedwabiem

Dywan Nain Persian Wool&Silk 173x114
Close
7 950.00 

wełna z jedwabiem

Dywan Nain Persian Wool&Silk 177x115
Close
7 950.00 

wełna z jedwabiem

Dywan Nain Persian Wool&Silk 178x115
Close
7 950.00 

wełna z jedwabiem

Dywan Nain Persian Wool&Silk 182x115
Close
8 750.00 

wełna z jedwabiem