Produkty Białostockiej Fabryki Dywanów podbiły serca koneserów piękna w Polsce i na świecie. Jeśli chcesz się dowiedzieć, na czym polega ich wyjątkowość, jak kształtowała się historia marki oraz do jakiego typu wnętrz pasują jej wyroby – zapraszamy do lektury.

Historia dywanów Agnella

Jest to polska marka, której dzieje dowodzą, że pasja, jakość i misterność wykonania zawsze są w cenie, niezależnie od tego, jak kształtuje się rynek. Fabryka została założona w 1975 roku, więc początki jej historii to jeszcze epoka PRL-u. Renoma produkowanych tam dywanów, a także zaangażowanie pracowników sprawiły jednak, że firma przetrwała przemiany geopolityczne, a jej produkty do dziś stanowią synonim luksusu oraz dobrego smaku. Co ważne, dywany Agnella otrzymały szereg wyróżnień i prestiżowych nagród:

 • w 1994 r. Białostocka Fabryka Dywanów została uhonorowana Złotym Medalem MPT,
 • w 1999 roku uzyskała Znak jakości GUT,
 • w tym samym czasie zdobyła pierwszy certyfikat Woolmark,
 • niedługo później otrzymała Nagrodę Ministra Gospodarki.

Czasy współczesne

W XXI wieku dywany Agnella cieszą się niesłabnącą popularnością wśród klientów indywidualnych, ale też podmiotów komercyjnych oraz instytucji państwowych. Kunszt, jaki reprezentują, sprawia, że są one umieszczane w najbardziej prestiżowych lokalizacjach w Polsce i na świecie. Dywany białostockiej fabryki można spotkać między innymi:

 • w Pałacu Prezydenckim w Warszawie,
 • w Pałacu Gościnnym w Arabii Saudyjskiej,
 • w kasynach i luksusowych hotelach.

Doświadczenie oraz zaangażowanie pracowników sprawia, że dywany Agnella spełniają najwyższe standardy wykonania. Na finalną jakość produktu ma bowiem wpływ każdy etap jego powstawania, a więc zarówno rodzaj wełny, jak i metoda produkcji czy sposób wykończenia. Ciekawostką jest, że każdy dywan białostockiej fabryki, zanim trafi do odbiorcy, przechodzi przez 60 par rąk. Sprawia to, że jest on produktem wyjątkowym, niezwykle trwałym, a przy tym dopracowanym w najdrobniejszym szczególe.

Do jakich wnętrz pasują dywany Agnella?

Motyw, jaki znajdzie się na podłodze, potrafi nadać ton całemu pomieszczeniu, dlatego niezwykle ważne jest dopasowanie go do reszty aranżacji. W początkach istnienia fabryki dywany projektowane były odręcznie. Dzisiaj arkusze papieru i pióra zostały zastąpione najnowszymi technologiami, jednak nadal podstawą unikalnego designu pozostają talent oraz wyobraźnia projektantów. Dywany Agnella dostępne są w rozmaitych wzorach, od tradycyjnych po modernistyczne. Dzięki temu nadają się one do każdego rodzaju wnętrz, niezależnie od tego, w jakim stylu zostały one urządzone. Wśród oferty białostockiej fabryki znajdziesz dywany:

 • nowoczesne,
 • klasyczne,
 • o wzorach geometrycznych,
 • z motywami roślinnymi,
 • w stylu folkowym i etno.

Podsumowanie

Historia Białostockiej Fabryki Dywanów dowodzi, że jakość i pasja zawsze się obronią, niezależnie od warunków zewnętrznych. W XXI wieku marka Agnella wciąż pozostaje synonimem polskiej kreatywności i kunsztu. Jej rangi dowodzi też fakt, iż dzisiaj jest ona częścią grupy Brintons Carpets, należącej do największych na świecie producentów dywanów oraz wykładzin wełnianych.

Dodaj komentarz